Moje Żagle > Aktualności > Archiwum

Nowe patentydnia: 2006-08-06 13:21:31
Na chwilę obecną brak druków, więc nowo wyszkoleni żeglarze otrzymują jedynie zaświadczenie zdania egzaminu na stopień ż.j. i obietnicę, że może we wrześniu otrzymają patenty.
Kolejną nowością jest, że patenty zostaną rozesłane przez PZŻ na adres podany we wniosku o wydanie patentów. Wynika to najprawdopodobniej z faktu, że będą one drukowane w jednym centralnym miejscu.

System szkolenia PZŻdnia: 2006-08-06 13:14:53
Około 10 lipca, czyli już, gdy sezon szkoleniowy idzie pełną parą, KSz PZŻ wydała nowy program szkolenia. Zmniejszono liczbę godzin do wypływania podczas kursu.
Nowością są w pełni ustandaryzowane druki od tych egzaminacyjnych po opinie z rejsu i inne zaświadczenia.

Rozporządzeniednia: 2006-06-14 10:22:48
Pod podanym wcześniej linkiem do strony MS pojawiło się już oficjalne rozporządzenie Ministra Sportu 'w sprawie uprawiania żeglarstwa'.

Poniżej linku do tego rozporządzenie można znaleźć linki do załączników, m.in. wzorów patentów - jedynego miejsca gdzie można dowiedzieć się uprawnień związanych z nowymi stopniami. Niestety nowy wzór ma nieczytelne napisy.
Natomiast wysokości opłat są nadmiar wyraźne.

Jest rozporządzenie!!dnia: 2006-06-10 19:48:32
Jak donosi pl.rec.zeglarstwo, w dniu wczorajszym zostało podpisane rozporządzenie w sprawie uprawiania żeglarstwa, regulujące sprawę nowej drabinki stopni żeglarskich. Na stronie Ministerstwa Sportu znajduje się projekt, który został podpisany przez ministra.

Wygląda na to, że możemy szkolić i sezon szkoleniowy nie będzie całkowicie martwym, choć późno już...

Nowa propozycja rozporządzenia w sprawie stopni żeglarskichdnia: 2006-04-15 13:15:43
14 kwietnia 2006 r. pojawił się nowy projekt rozporządzenia mającego ustalić nową drabinkę stopni żeglarskich.
Sprawia on wrażenie mało kompletnego, ale na uwagę zasługuje mocno rewolucyjny pomysł, żeby stopnie jachtowego sternika morskiego i kapitana jachtowego miały by być nadawane na podstawie wypływanych godzin bez egzaminu!!!
Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Projekt chwilowo jest dostępny do ściągniecia u Pawła.

<< Poprzednia stronaNastępna strona >>
Copyright © Lubomski Paweł, 2005 - 2009